Cel inwestycji

Celem inwestycji jest ożywienie śródmiejskiej części miasta poprzez realizację koncepcji zabudowy działki, kreując w tym miejscu atrakcyjną i wartościową przestrzeń. Jeśli Rada Miejska w Mrągowie zatwierdzi Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu Śródmieścia w Mrągowie to taką koncepcję zrealizuje inwestor.

Stan obecny

Działka przy ulicy Oficerskiej 2 to działka, na której do 2008 roku funkcjonował dworzec PKS. Od momentu przeniesienia dworca w inne miejsce działka jest wykorzystywana przez mieszkańców jako parking.

Idea koncepcji

Opis projektu

Działka zlokalizowana jest w historycznej części Mrągowa. Przeważają tu domy oraz kamienice z charakterystycznymi spadzistymi dachami pokrytymi ceramiczną dachówką. Równie charakterystyczne są frontowe ogrody otaczające wejścia do budynków. Celem projektu było wkomponowanie nowej zabudowy w to otoczenie.

Budynek składa się z dwóch części, które różnią się wysokością, wznosząc się w stronę jeziora. Część zlokalizowana od strony skrzyżowania ul. Oficerskiej i ul. Wojska Polskiego inspirowana jest silnie architekturą Mrągowa, posiada spadziste dachy oraz dobrze wpisuje się w skalę ulicy. Z frontu zaprojektowany został plac otoczony zielenią, na którym zlokalizowano ogródki kawiarniane. Nawiązuje do okolicznych ogrodów frontowych. Część budynku zlokalizowana bliżej jeziora wznosi się ponad zabudowę, aby umożliwić widok na Jezioro Czos. Wieże dzięki zsunięciu do środka kwartału nie dominują nad okolicą i nie są zauważalne z perspektywy przechodnia.

Obie części projektu spajają zastosowane materiały. Jasne, betonowe elewacje uzupełnia klasyczna czerwona dachówkaoraz ceglana elewacja wież. Wybrane materiały to nawiązanie do tradycyjnej mazurskiej architektury we współczesnym wydaniu.

Zastosowane zabiegi pozwoliły na uzyskanie zabudowy o kameralnym charakterze, dobrze współgrającej z otoczeniem, jednakże wyróżniającej się wysokiej jakości, współczesnym detalem.

Projekt został przygotowany przez renomowaną pracownię APA Wojciechowski Architekci w Warszawie.

Wizualizacje

Lokalizacja

Skontaktuj się z nami:

    Przed wyrażeniem poniższych zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych klikając Tutaj      Przed wyrażeniem poniższych zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych klikając Tutaj